Katalog kursów ECTS
Szczegóły kursu
Kod kursu:
VVSS00211o12Rok / Semestr:
2012/2013 zimowyNazwa:
Język nowożytny I (2012/13)Kierunek:
WeterynariaTyp studiów:
magisterskie jednoliteRodzaj kursu:
ObligatoryjnySemestr studiow:
1Punkty ECTS:
1Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne):
0 / 30 / 0Prowadzący:
mgr Jadwiga BolechowskaJęzyk:
polskiEfekty kształcenia:
Wiedza
a)student posiada nawyk ustawicznego pogłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności
Umiejętności:
a)W czasie kursu wykorzystującego elementy „content-based instruction” student nabywa umiejętności językowe potrzebne do działania w dziedzinie medycyny weterynaryjnej w krajach anglojęzycznych.
c)Studenci czytają, słuchają, prowadzą dyskusje oaz piszą zadania związane z tematyką medyczną.
Po zakończeniu kursu studenci potrafią czytać teksty w czasopismach medycznych i podręcznikach w języku angielskim, jak również komunikować się w tym języku z właścicielami zwierząt i lekarzami weterynarii z innych krajów.
Studenci przygotowują się do uczestniczenia w konferencjach, jak również pracy w środowisku anglojęzycznym. Potrafią przeprowadzić wywiad, opisać przebieg choroby, omówić terapię, przygotować publiczną prezentację na temat związany z medycyną weterynaryjną. Są również przygotowani pod względem językowym do podjęcia badań naukowych w dziedzinie medycyny.
Kompetencje:
Studenci uczą się pracować indywidualnie oraz podejmują pracę zespołową (w parach i małych grupach). Potrafią wykonać prezentacje na forum publicznymWymagania wstępne:
Egzamin maturalny.Treści kształcenia:
Poziom A2
Nacisk na rozumienie tekstów ze słuchu, mówienie, czytanie i pisanie. Słownictwo związane z podstawowymi informacjami o rodzinie, najbliższym środowisku, zatrudnieniu, zakupach. Czytanie ogłoszeń, prospektów, itp. Komunikowanie się na poziomie wymiany prostych informacji dotyczących codziennego życia. Wskazywanie drogi, zapraszanie znajomych na towarzyskie spotkania. Udzielanie rad, zgadzanie się/ nie zgadzanie. Opisywanie wyglądu, miejsc, prostych sytuacji. Podawanie krótkich definicji. Pisanie krótkich, prostych notatek, wiadomości, pocztówek i listów.
Literatura:
Podręcznik wskazany przez lektora, Internet, pomoce audiowizualne. Metody oceny:
W semestrach 1,2, 3, 4- bieżąca ocena ( udział w zdjęciach, zadania domowe, testy), a po 4 semestrze dodatkowo egzamin pisemny i ustny na poziomie wybranym przez studenta. Studenci mogą przystąpić do egzaminu na certyfiakt TELC lub TOEIC (organizowanym w Studium Języków Obcych). W przypadku zdawania egzaminu na certyfikat, student może być zwolniony przez lektora z obowiązującego egzaminu końcowego. Uwagi:
Student może wybrać lektorat z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. Po napisaniu testu kwalifikacyjnego student podejmuje naukę języka obcego na określonym poziomie. Podział ten jest zgodny z zasadami zalecanymi przez Radę Europy (Common European Framework of Reference, 1998).