Katalog kursów ECTS
Szczegóły kursu
Kod kursu:
ROSS10045o14Rok / Semestr:
2014/2015 zimowyNazwa:
Inżynieria ogrodniczaKierunek:
OgrodnictwoTyp studiów:
I st. - inżynierskieRodzaj kursu:
ObligatoryjnySemestr studiow:
3Punkty ECTS:
4Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne):
15 / 30 / 0Prowadzący:
dr hab. Franciszek MolendowskiJęzyk:
polskiEfekty kształcenia:
Wiedza: posiada wiedzę na temat: technicznych aspektów technologii produkcji ogrodniczej, wyposażenia w nowoczesną technikę gospodarstwa do produkcji ogrodniczej InzA_W02, R1A_ W17.
Zasady przeprowadzenia bezpiecznej regulacji, czynności kontrolno-obsługowych maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji ogrodniczej R1A_W18.
Umiejętności: ma umiejętność analizowania, projektowania i wdrażania optymalnego wyposażenia gospodarstwa ogrodniczego w środki techniczne do produkcji ogrodniczej R1A_U06,
potrafi przeprowadzić prawidłową eksploatację i użytkowanie maszyn w gospodarstwie ogrodniczym, samodzielnie planuje, przeprowadza prawidłową regulację i obsługę maszyn ogrodniczych R1A_U14.
Kompetencje:
Kompetencje społeczne: ma świadomość: ważności oceny przydatność poszczególnych rozwiązań maszyn ogrodniczych do stosowania w procesach produkcji ogrodniczej w celu uzyskania produktu odpowiedniej jakości, R1A_K01,
odpowiedzialności związanej z planowaniem i realizacją użytkowania maszyn zgodnie z zaleceniami, wpływu na bezpieczeństwo użytkowania maszyn przeprowadzenie prawidłowej obsługi i czynności kontrolnych maszyn i urządzeń leśnych R1A_K03.
Wymagania wstępne:
podstawy informatykiTreści kształcenia:
Maszyny i narzędzia ogrodnicze, ocena efektywności stosowania maszyny, wyposażenie w nowoczesną technikę gospodarstwa do produkcji ogrodniczej polowej i pod osłonami, planowanie użytkowania i prawidłowa obsługa maszyn ogrodniczych, dobór maszyn do prac w technologii produkcji ogrodniczej.Literatura:
Opracowania tematyki nauczania na CD.
Maszynoznawstwo Ogrodnicze, Furtak J., Wyd. AR, Lublin 1996.
Zarys Mechanizacji Ogrodnictwa, Furtak J., Wyd. AR, Lublin 2000.
Mechanizacja Ogrodnictwa. Kowalczyk J. Bieganowski F. Wyd. AR, Lublin 2000.
Metody oceny:
Ocena efektów kształcenia w zakresie wiedzy: egzamin pisemny.
Ocena efektów kształcenia w zakresie umiejętności: umiejętności oceny przydatności maszyny do stosowania w ogrodnictwie i prawidłowego przeprowadzenia czynności kontrolno-obsługowych, przygotowania maszyn do pracy.
Ocena efektów kształcenia w zakresie kompetencji społecznych: praca indywidualna i w grupach, dyskusja na zajęciach na temat innowacyjności rozwiązań maszyn i uzyskiwanych efektów. Obowiązkowe zaliczenie ćwiczeń na podstaUwagi: