Katalog kursów ECTS
Szczegóły kursu
Kod kursu:
IAS10073o15Rok / Semestr:
2015/2016 letniNazwa:
Seminarium dyplomowe inżynierskieKierunek:
Architektura KrajobrazuTyp studiów:
I st. - inżynierskieRodzaj kursu:
ObligatoryjnySemestr studiow:
6Punkty ECTS:
3Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne):
0 / 30 / 0Prowadzący:
dr hab. inż. arch. Irena Niedźwiecka - Filipiak, dr hab. inż. Robert Kalbarczyk, prof. nadzw., prof. dr hab. Marek LorencJęzyk:
polskiEfekty kształcenia:
Wiedza:
Zna metody i techniki i narzędzia niezbędne do rozwiązywania zadań z zakresu architektury krajobrazu objętych pracą inżynierską. Zna zasady pisania prac i artykułów naukowych.
Umiejętności:
Potrafi prawidłowo dobrać metody do realizacji pracy inżynierskiej. Potrafi zastosować i poprawnie zinterpretować przepisy prawa wymagane do realizacji pracy inżynierskiej. Potrafi prawidłowo przygotować i przeprowadzić prezentację z zakresu obejmującego tematykę pracy inżynierskiej. Posiada umiejętność argumentowania w dyskusji oraz uzasadniania własnego stanowiska, potrafi w przejrzysty sposób zreferować wyniki przedstawione w pracy, potrafi odnieść się do uwag słuchaczy.
Kompetencje:
Kompetencje społeczne:
Student potrafi określić priorytety służące do rozwiązania realizowanego przez siebie zadania, potrafi myśleć i działać w sposób koncepcyjny i przedsiębiorczy.
Wymagania wstępne:
Treści kształcenia:
Zasady opracowania przeglądu literatury. Zbieranie materiałów źródłowych. Zasady konstruowania i pisania pracy inżynierskiej. Zasady prezentacji i mowy ciała. Studenci opracowują część analityczną związaną z realizacją swoich prac inżynierskich, przedstawiają swoje opracowania w postaci prezentacji, biorą czynny udział w dyskusji nad wynikami prac inżynierskich.Literatura:
Kenny P., 1995: Panie Przewodniczący, Panie, Panowie.... Przewodnik po sztuce i technice wystąpień publicznych ułożony specjalnie dla inżynierów i prac. nauki. Oficyna Wyd. Politechniki Wrocławskiej, Wrocław.
Cambarelli G., Łucki Z.: Jak przygotować pracę doktorską i dyplomową. Wydawnictwo Universitas, Kraków 1996.
Zaczyński W. P.: Poradnik autora prac seminaryjnych, dyplomowych i magisterskich. Wyd. „Żak”. Warszawa 1995
Metody oceny:
zaliczenie na podstawie obecności, ocena prezentacjiUwagi: