ECTS
Katalog kursów ECTS

Szczegóły kursu
Kod kursu: VVSS00278o15
Rok / Semestr: 2015/2016 letni
Nazwa: Dietetyka wet.(2012/13)
Kierunek: Weterynaria
Typ studiów: magisterskie jednolite
Rodzaj kursu: Obligatoryjny
Semestr studiow: 8
Punkty ECTS: 1
Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne): 15 / 15 / 0
Prowadzący: dr Agnieszka Kurosad
Język: polski / angielski


Efekty kształcenia: 1. Efekty kształcenia uzyskiwane w zakresie wiedzy. Student po zakończonym kursie: a) identyfikuje grupy produktów komercyjnych dla psów i kotów oraz diety weterynaryjne b) analizuje zapotrzebowanie na składniki odżywcze u psów i kotów zdrowych oraz w konkretnych jednostkach chorobowych c) wskazuje cechy charakterystyczne oraz zastosowanie diet weterynaryjnych d) opisuje profilaktyczną i leczniczą dietę przygotowaną sposobem domowym e) identyfikuje suplementy diety stosowane w profilaktyce i wspomaganiu leczenia wybranych chorób psów i kotów f) wyjaśnia podstawowe pojęcia stosowane w toku postępowania dietetyczno-weterynaryjnego 2. Efekty kształcenia uzyskiwane w zakresie umiejętności. Student po zakończonym kursie: a) szacuje i określa niezbędne składniki diet leczniczych i profilaktycznych b) samodzielnie przeprowadza tok postępowania dietetycznego w przypadku konkretnej jednostki chorobowej c) określa niezbędne suplementy diety profilaktycznej i leczniczej d) wyznacza dawki pokarmowe diet domowych i komercyjnych zgodnych z aktualnym zapotrzebowaniem zwierzęcia

Kompetencje: Student określa postępowanie dietetyczne jako wspomaganie leczenia i profilaktyki chorób psów i kotów

Wymagania wstępne: biochemia, fizjologia, żywienie, higiena pasz

Treści kształcenia: Żywienie zdrowych psów i kotów. Żywienie psów i kotów w specyficznych stanach fizjologicznych. Żywienie psów i kotów chorych. Charakterystyka typów karm i diet domowych. Wybrane zagadnienia z żywienia koni.

Literatura: Żywienie zdrowych psów i kotów. Żywienie psów i kotów w specyficznych stanach fizjologicznych. Żywienie psów i kotów chorych. Charakterystyka typów karm i diet domowych. Wybrane zagadnienia z żywienia koni.

Metody oceny: uzyskanie min. 60% punktów podczas pisemnego zaliczania przedmiotu

Uwagi: