ECTS
Katalog kursów ECTS

Szczegóły kursu
Kod kursu: OŹES20112o15
Rok / Semestr: 2015/2016 zimowy
Nazwa: Seminarium magisterskie
Kierunek: Odnawialne Źródła Energii i Gospodarka Odpadami
Typ studiów: II st. - magisterskie
Rodzaj kursu: Obligatoryjny
Semestr studiow: 1
Punkty ECTS: 2
Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne): 0 / 30 / 0
Prowadzący: prof. dr hab. inż. Jerzy Bieniek, prof. dr hab. inż. Leszek Romański dr hab. inż. Andrzej Białowiec prof. nadzw.
Język: polski


Efekty kształcenia: Wiedza: Posiada uporządkowaną i podbudowaną teoretycznie wiedzę w zakresie systemów, technologii, technik, urządzeń i narzędzi stosowanych w produkcji energii ze źródeł odnawialnych i gospodarki odpadami oraz w zakresie ich projektowania i eksploatacji - R2 OŹE_W11a i b, W12a i b Umiejętności: Posiada umiejętność wyszukiwania, rozumienia, analizy i twórczego wykorzystania informacji z literatury, baz danych i innych źródeł; potrafi integrować uzyskane informacje, dokonywać ich interpretacji, a także wyciągać wnioski oraz formułować i uzasadniać opinie - R2 OŹE_U01 Potrafi przygotować, korzystając z różnych źródeł, opracowanie w języku polskim oraz obcym, na temat szczegółowego problemu z zakresu gospodarki odpadami i pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych - R2OŹE _U07 Potrafi zarządzać zasobami własności intelektualnej - R2OŹE _U13

Kompetencje: Kompetencje społeczne: Ma świadomość ważności dokształcania i samodoskonalenia w zakresie energetyki odnawialnej i gospodarki odpadami oraz rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie w celu doskonalenia umiejętności uzyskanych w trakcie studiów – R2 OŹE_K01. Ma świadomość ważności, odpowiedzialności i skutków działalności magistra inżyniera kierunku OŻEiGO R2 OŹE_K02. Ma świadomość roli społecznej absolwenta kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Potrafi interpretować zdobytą wiedzę i przygotować pracę magisterską R2 OŹE_K07.

Wymagania wstępne: Ekonomia, rozszerzona wiedza z zakresu odnawialne źródła energii i gospodarki odpadami

Treści kształcenia: Treści kształcenia zależą od prezentowanych na seminariach przez studentów tematów swoich prac magisterskich

Literatura: Dotyczy tematu pracy magisterskiej.

Metody oceny: Ocena efektów kształcenia w zakresie wiedzy: prezentacja multimedialna przez studenta. Ocena efektów kształcenia w zakresie umiejętności: przedstawienie pracy magisterskiej. Ocena efektów kształcenia w zakresie kompetencji społecznych: dyskusja na zajęciach.

Uwagi: