ECTS
Katalog kursów ECTS

Szczegóły kursu
Kod kursu: MRS10096o15
Rok / Semestr: 2015/2016 zimowy
Nazwa: Seminarium inżynierskie
Kierunek: Medycyna roślin
Typ studiów: I st. - inżynierskie
Rodzaj kursu: Obligatoryjny
Semestr studiow: 7
Punkty ECTS: 2
Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne): 30 / 0 / 0
Prowadzący: dr hab. Krzysztof Matkowski prof. nadzw.
Język: polski


Efekty kształcenia: Student ma podstawową wiedzę na temat czynników determinujących funkcjonowanie i rozwój obszarów wiejskich, rozumie istotę zrównoważonego rozwoju na poziomie gospodarstwa, regionu i kraju. zna i charakteryzuje najważniejsze grupy agrofagów; ma wiedzę o ich znaczeniu dla człowieka i środowiska; zna zakres, zadania, i metody ochrony roślin oraz ich oddziaływanie na środowisko. Pozyskuje informacje z literatury, baz danych, interpretuje je i formułuje wnioski, umie formułować i uzasadniać własne opinie; korzysta z podstawowych baz wspomagania decyzji. umie sporządzić projekt opracowania inżynierskiego dotyczącego ochrony roślin, prezentuje sposób jego wykonania; posiada umiejętność precyzyjnego porozumiewania się poprzez różnorodne źródła przekazu. planuje proste systemy monitoringu agrofagów; umie podjąć działania służące ograniczaniu agrofagów; potrafi diagnozować i oceniać zagrożenia środowiska powodowane rolniczą działalnością człowieka

Kompetencje: Student potrafi pracować indywidualnie jak i kierować zespołem. przyjmując odpowiedzialność za efekty jego pracy. Ma świadomość indywidualnej i społecznej odpowiedzialności za stan środowiska i jakość produkowanej żywności; umie przewidywać skutki podejmowanej działalności; potrafi wskazać działania służące ograniczeniu ryzyka.

Wymagania wstępne: Diagnostyka, technika ochrony roślin, choroby i szkodniki różnych grup roślin.

Treści kształcenia: Praca inżynierska układ formalny. Koncepcje i zasady tworzenia pracy inżynierskiej. Bibliografia i praca z literaturą przedmiotu. Plan i elementy pracy inżynierskiej. Struktura i hierarchia tekstu w opracowaniach zwartych. Rola poszczególnych rozdziałów w pracy inżynierskiej. Rola narzędzi i programów informatycznych w tworzeniu pracy inżynierskiej.

Literatura:

Metody oceny: Wiedza: ocena fragmentów prac inżynierskich oraz aktywności podczas zajęć Umiejętności: Ocena prezentacji multimedialnych. Kompetencje społeczne: Ocena efektów pracy w zespole.

Uwagi: