ECTS
Katalog kursów ECTS

Szczegóły kursu
Kod kursu: RTSS10233f16
Rok / Semestr: 2016/2017 zimowy
Nazwa: Warsztaty inżynierii rolniczej
Kierunek: Technika Rolnicza i Leśna
Typ studiów: I st. - inżynierskie
Rodzaj kursu: Fakultatywny
Semestr studiow: 7
Punkty ECTS: 1
Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne): 15 / 0 / 0
Prowadzący: Prof. dr hab. Leszek Romański i prof. dr hab.Jerzy Bieniek
Język: polski


Efekty kształcenia: Wiedza: Student ma elementarną wiedzę w zakresie prawa, nabywa wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstw rolniczych, potrafi zdefiniować pojęcia z ekonomiki rolnictwa, ma wiedzę społeczną, ma wiedzę obejmującą stan i czynniki wpływające na rozwój i funkcjonowanie obszarów wiejskich. Umiejętności: Ocenia i dostosowuje aspekty w prowadzeniu działalności firmy, student nabywa umiejętność prowadzenia rozmowy oraz negocjacji, potrafi prowadzić dyskusję, ma umiejętność samokształcenia się, m.in. w celu podnoszenia kompetencji zawodowych.

Kompetencje: Ma świadomość ważności, odpowiedzialności i skutków działalności inżyniera kierunku technika rolnicza i leśna, potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy, zna zasady tworzenia indywidualnej przedsiębiorczości.

Wymagania wstępne: ekonomia, podstawy działalności gospodarczej, zarządzanie i logistyka

Treści kształcenia: 1. Spotkanie z menadżerem firmy produkującej urządzenia suszarnicze i magazynowe ziarna zbóż. 2. Nowoczesne magazyny do przechowywania płodów rolnych- problemy projektowe i montażowe. Spotkanie z projektantem firmy „Araj”. 3. Spotkanie z menadżerem wytwórni pasz. Struktura firmy, zarządzanie. 4. Spotkanie z członkiem zarządu centrali nasiennej. 5. Spotkanie z członkiem zarządu firmy dostarczającej wyposażenie do ferm bydła mlecznego- perspektywy funkcjonowania branży. Trendy produkcyjne. 6. Problemy z mechanizacją i automatyzacją wielkotowarowej produkcji warzywniczej pod osłonami. 7. Wizyta w zakładzie ogrodniczym „Siechnice”. 8. Tendencje w konstrukcji maszyn uprawowych- spotkanie z dyrektorem technicznym fabryki maszyn rolniczych. 9. Wizyta w zakładzie: a) produkującym urządzenia suszarnicze i magazynowe „Araj”, b) urządzenia udojowe „De–Laval”, c) centrali nasiennej, - (wyjazd 8 godzinny)

Literatura: brak

Metody oceny: Ocena efektów kształcenia w zakresie wiedzy: zaliczenie pisemne, Ocena efektów kształcenia w zakresie kompetencji społecznych: dyskusja na zajęciach

Uwagi: