Katalog kursów ECTS
Szczegóły kursu
Kod kursu:
BHS10246o16Rok / Semestr:
2016/2017 letniNazwa:
Seminarium Dyplomowe InżynierskieKierunek:
ZootechnikaTyp studiów:
I st. - inżynierskieRodzaj kursu:
ObligatoryjnySemestr studiow:
6Punkty ECTS:
1Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne):
0 / 15 / 0Prowadzący:
prof. dr hab. Piotr NowakowskiJęzyk:
polskiEfekty kształcenia:
Wiedza:
Student wie jak znaleźć problem a następnie jak dążyć do jego rozwiązania. Student zna zasady pisania tekstów technicznych – projektów z zakresu zootechniki
Wie jak unikać plagiatu w swoich opracowaniach [BH1 - W20; BH1 - W21].
Umiejetności:
Potrafi samodzielnie korzystać z różnych źródeł informacji w celu wykorzystania ich do stworzenia projektu z zakresu zootechniki [BH1 – U09]. Potrafi redagować tekst techniczny z zakresu zootechniki – tekst pracy inżynierskiej [BH1 – U15].Kompetencje:
Ma świadomość swojej roli fachowca w rozwiązywaniu i tłumaczeniu problemów zootechnicznych innym fachowcom i szeroko pojętemu społeczeństwu [BH1 – K07; BH1 – K10].Wymagania wstępne:
brakTreści kształcenia:
Wymagania merytoryczne w stosunku do prac inżynierskich na kierunku zootechnika. Korzystanie z różnych źródeł informacji (internet, książki, poradniki, czasopisma fachowe, osobiste rozmowy i wywiady, materiały multimedialne) i krytyczne podejście do uzyskiwanych wiadomości. Plagiat. Stosowanie języka fachowego. Sztuka zadawania pytań – znajdowania problemów do rozwiązania. Tworzenie schematu metodycznego do rozwiązania postawionego zadania/problemu. Redakcja pracy inżynierskiej (układ i proporcje rozdziałów). Redakcja tabel, figur, schematów, streszczeń. Formułowanie podsumowania/ wniosków/ zaleceń. Analiza SWOT. Przykłady prac inżynierskich.Literatura:
Świrska-Kalinowska J.: Metodyka nauczania produkcji zwierzęcej. Wydawnictwo SGGW, 1995
Lindsay D.: Dobre rady dla piszących teksty naukowe. Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej, 1995.Metody oceny:
Obecność na ćwiczeniach jest obowiązkowa; student może mieć tylko jedną nieusprawiedliwioną nieobecność. W przypadku nieobecności student jest zobowiązany do zaliczenia odpowiedniej części materiału. Zaliczenie przedmiotu na podstawie oceny z pisemnego zadania udowadniającego zdolność studenta do rozwiązywania postawionego problemu. Oceny z indywidualnej aktywności w trakcie zajęć oraz ocena z pisemnego zadania.Uwagi: