Katalog kursów ECTS
Szczegóły kursu
Kod kursu:
BBS10034o12Rok / Semestr:
2012/2013 zimowyNazwa:
Technologia informacyjnaKierunek:
BiologiaTyp studiów:
I st. - licencjackieRodzaj kursu:
ObligatoryjnySemestr studiow:
1Punkty ECTS:
2Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne):
0 / 30 / 0Prowadzący:
dr hab. inż. Krystyn ChudobaJęzyk:
polskiEfekty kształcenia:
Wiedza
Student:
W1 - ma ogólną wiedzę o sprzęcie i nośnikach informacji wykorzystywanych w technologiach informacyjnych [KB_W04];
W2 - rozumie mechanizmy przetwarzania i zapisu danych informatycznych, ich uporządkowania w programach bazodanowych oraz projekcji w postaci wydruków komputerowych i prezentacji multimedialnych [KB_W04];
W3 - wykazuje się podstawową wiedzą o dochodzeniu do współczesnych technologii informacyjnych [KB_W04].
Umiejętności:
Student:
U1 - zna współczesne urządzenia związane z technologią informacyjna zasady ich obsługi oraz podstawowe oprogramowanie mikrokomputerów związane z codziennym tworzeniem, gromadzeniem i przetwarzaniem danych komputerowych. Zakres umiejętności pozwala na złożenie egzaminu certyfikacyjnego ECDL, czyli Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, przed dowolną komisją egzaminacyjną [KB_U04].Kompetencje:
Kompetencje społeczne:
Student:
K1 - wykazuje odpowiedzialność za sprzęt i urządzenia związane z technologiami informacyjnymi oraz zasady ochrony danych wytworzonych przy użyciu tego sprzętu, a także poszanowania praw autorskich, a w przypadku wykorzystywania łączy sieciowych zasady tzw. „net-etykiety” [KB_K08].
Wymagania wstępne:
Podstawowa wiedza związana z obsługa sprzętu mikrokomputerowego zdobyta w trakcie kształcenia w szkołach średnich o profilu humanistycznym, matematyczno-przyrodniczym i technicznym. Treści kształcenia:
Współczesne narzędzia technologii informacyjnych: edytory tekstu i grafiki, programy prezentacyjne, bazy danych. Sieci komputerowe i wymiana informacji między użytkownikami sieci.Literatura:
1. Dowolny podręcznik dot. pakietu biurowego Microsoft Office: MS Word, Excel, PowerPoint, Access,.
2. Buszman Wiesław – HTML prosto do celu (ćwiczenia).
Metody oceny:
Zaliczenie ćwiczeń, zaliczenie przedmiotu: systematyczne (1-2 razy w miesiącu) pisemne sprawdziany na ocenę, bieżąca ocena (na podstawie ustnych wypowiedzi) postępów w nauce i aktywności. Obecność na ćwiczeniach jest obowiązkowa; student może mieć tylko jedną nieusprawiedliwioną nieobecność. W przypadku nieobecności usprawiedliwionej student jest zobowiązany do zaliczenia odpowiedniej części materiału. Zaliczenie ćwiczeń na podstawie średniej ocen.Uwagi: