ECTS
Katalog kursów ECTS

Szczegóły kursu
Kod kursu: NZCS10050o15
Rok / Semestr: 2015/2016 letni
Nazwa: Maszynoznawstwo ogólne i przemysłu spożywczego II
Kierunek: Żywienie Człowieka
Typ studiów: I st. - inżynierskie
Rodzaj kursu: Obligatoryjny
Semestr studiow: 2
Punkty ECTS: 5
Formy kształcenia (wykłady / ćwiczenia / inne): 15 / 30 / 0
Prowadzący: dr hab. inż Adam Figiel, prof. nadzw.
Język: polski


Efekty kształcenia: Wiedza: Student posiada wiedzę w zakresie zastosowania, budowy i możliwości regulacji podstawowych maszyn i urządzeń w różnych technologiach przemysłu rolno-spożywczego, takich jak, urządzenia czyszczące i separujące, rozdrabniające, filtrujące i odpylające, myjki, suszarki, urządzenia chłodnicze i transportu wewnętrznego. Umiejętności: Student dobiera maszyny i urządzenia dla przemysłu rolno – spożywczego zgodnie z wymaganiami technicznymi, eksploatacyjnymi i energetycznymi.

Kompetencje: Kompetencje społeczne (podstawy): Student wykazuje aktywną postawę w doborze maszyn i urządzeń w przemyśle rolno – spożywczym w relacji maszyna – żywność, wykazuje świadomość faktu, że stosowanie urządzeń technicznych może mieć wpływ na jakość ,bezpieczeństwo żywności i pasz oraz obsługi, posiada świadomość efektów ekonomicznych stosowania różnych materiałów i urządzeń.

Wymagania wstępne: fizyka, matematyka, maszynoznawstwo ogólne I

Treści kształcenia: Maszyny i urządzenia stosowane w przemyśle rolno- spożywczym, urządzenia czyszczące i separujące, rozdrabniające, filtrujące i odpylające, myjki, suszarki, urządzenia chłodnicze i transportu wewnętrznego.

Literatura: 1. Glaser R. Materiały do ćwiczeń z maszynoznawstwa i aparatury przemysłu spożywczego i chemicznego. Skrypty Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu 1995; 2. Błasiński K., Pyć W., Rzycki E :Maszyny i aparatura przemysłu spożywczego. Politechnika Łódzka 1994; 3. Chwiej M. Aparatura przemysłu spożywczego. PWN. Warszawa 1979; 4. Szczepański R., Budny J. Pracownia maszynoznawstwa przemysłu spożywczego. Wydawnictwo ART. Olsztyn 1997.

Metody oceny: Egzamin po drugim semestrze

Uwagi: